Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Kegging
ddelic Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 28
Joined: May 2017
Reputation: 0 Location: Orašje
RE: Kegging
(29.11.2018, 03:03 )zlimfur Wrote: mislim da cu ovo poruciti.. cini mi se puno bolja varijanta nego onaj bilo koji counter pressure..

Baci pogled na ovo, čini mi se bolja izvedba, a puni i staklo
http://boel.company/product/itap/
Find Odgovori
VladaNS Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 21
Joined: Nov 2017
Reputation: 0 Location: Serbia
RE: Kegging
This post was last modified: 10.12.2018, 07:53 by VladaNS.
Jel koristio neko ovaj iTap? Meni izgleda interesantno, porucio bih, al bih pre toga voleo da cujem misljenje nekog ko je ovo koristio. Ako sam dobro skontao, za staklene flase mora da se dokupi neki deo od 15$??
Find Odgovori
Sasafi Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 2
Joined: Feb 2019
Reputation: 0 Location: Krusevac
RE: Kegging
Pozdrav svima. Da li neko zna gde se mogu nabaviti plasticni kegovi,mislim da su oko 25-30 litara? Ako je jeftinija varijanta, za pocetak bih sa tim probao da imam toceno.Zivjeli
Find Odgovori
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
RE: Kegging
maloprije naletim na ovo (zove se ecofass). ima dvije varijante, aluminijska i plasticna kesica u sredini.. izgleda mi dobro. nisam nigdje naso cijene posto je ovako nesto..

https://www.youtube.com/watch?v=x2IlG9NfP7o
WWW Find Odgovori
svestenik Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 309
Joined: Aug 2014
Reputation: 3 Location: Banjaluka, Bosnia and Herzegovina
RE: Kegging
Ecofass ima distributera u Sloveniji, firma se zove Ekosod.
Find Odgovori
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
RE: Kegging
(20.03.2019, 12:36 )svestenik Wrote: Ecofass ima distributera u Sloveniji, firma se zove Ekosod.

nisam nigdje mogo naci koliko su para..
WWW Find Odgovori
Brko Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 404
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Sarajevo
RE: Kegging
ja imam ovaj

http://www.pegas.lt/en/7-taps

radi ko lutka
Find Odgovori
raka Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 62
Joined: Jan 2019
Reputation: 1 Location: Banja Luka
RE: Kegging
This post was last modified: 20.07.2019, 12:57 by raka.
Pitanje za iskusnije...moze li se pin lock keg pretvoriti u ball lock zamjenom konektora na kegu? Da li je isti navoj za pin i ball lock? Mogu li preko aliexpressa naruciti ball lock konektore i samo ih zamjeniti sa pin lock koji su na kegu ili postoji jos nesto? Imam dva pin lock kega sa manuelnim ventilom za otpustanje pritiska koje bi pretvorio u ball lock.
Find Odgovori
ddelic Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 28
Joined: May 2017
Reputation: 0 Location: Orašje
RE: Kegging
Može ali nije baš isplativo, razmišljao sam i ja o tome ali sam na kraju odustao. Postoje 2 proizvođača pin lock kegova pa najprije treba utvrditi od kojeg imaš keg, na osnovu njega onda treba odabrati i navoj. Može se sve izguglati, podavno sam to gledao pa sam zaboravio. Ali na kraju krajeva nije baš isplativo, jer lockovi su čini mi se bili oko 10+ eura za par.
Find Odgovori
raka Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 62
Joined: Jan 2019
Reputation: 1 Location: Banja Luka
RE: Kegging
Ja koliko sam uspio vidjeti, originalni Corny ima jedan navoj a vecina ostalih drugi. Pitam s obzirom da su pin lock konektori koji idu na crijeva duplo skuplji, a kako mi na slici izgledaju vrlo svileno s obzirom da su plasticni vjerujem da nije rijetkost da puknu.
Drugo pitanje, ima li razlike u O ringovima za pin lock i ball lock i trebam li tu voditi racuna o jos necemu ako bidem narucivao?
Ulazim tek u kegging pa imam milion pitanja, da se ne bi kasnoje hvatao za glavu.
Mislio sam uzeti ball lock kegove jer sam citajuci forum zakljucio da vecina njih ima, ali s obzirom da je kriza za njih, uzeo bih 2 pin lock za pocetak da vidim kako ce to funkcionisati.
Find Odgovori
ddelic Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 28
Joined: May 2017
Reputation: 0 Location: Orašje
RE: Kegging
Evo na ovom linku imaš objašnjeno:
https://www.cornykeg.com/resources/corny...ntify-keg/

Pin lock konektori jesu dosta skuplji nego ball lock ali kad uračunaš conversion kit za ball lock izađe te jeftinije. Što se kvaliteta tiče pin lock konektora sa aliexpresa zadovoljavajući su, čak su i kvalitetniji nego što izgledaju, bar ove koje ja imam.
Find Odgovori
bhgr1 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 410
Joined: Apr 2015
Reputation: 2 Location: Gračanica
RE: Kegging
(20.07.2019, 01:55 )raka Wrote: Drugo pitanje, ima li razlike u O ringovima za pin lock i ball lock i trebam li tu voditi racuna o jos necemu ako bidem narucivao?
Ima razlike, odokativno nije neka, ali ne mogu se mijenjati. Malo je teze naci ove za pin lock, ali nasao sam na ebay-u ove, dihtuju fino:
https://www.ebay.co.uk/itm/50Lots-10-11-...2749.l2649
Nothing ever tasted better than a cold beer on a beautiful afternoon with nothing to look forward to than more of the same.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 5 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools