Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Kegging
raka Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 62
Joined: Jan 2019
Reputation: 1 Location: Banja Luka
RE: Kegging
This post was last modified: 20.08.2019, 05:13 by raka.
Zna li neko gdje ima za kupiti prelaz sa navoja na "riblju kost" za ball lock konektore i koji je to navoj(1/4 ili 5/16)? Greskom sam narucio sa Aliexpressa sa navojem pa ne mogu crijevo sada spojiti.
Find Odgovori
raka Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 62
Joined: Jan 2019
Reputation: 1 Location: Banja Luka
RE: Kegging
Ljudi, treba mi pomoc. Gdje da nadjem fitinge i ako neko moze da kaze koja je dimenzija da spojim standardno kruto crijevo za pivo sa ovim ball lock konektorima kao na slici. Na aliexpressu ima milion razlicitih dimenzija, pojma nemam koji odgovaraju.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Find Odgovori
bhgr1 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 410
Joined: Apr 2015
Reputation: 2 Location: Gračanica
RE: Kegging
https://www.aliexpress.com/item/32419449...4c4d9pBKVy
Nothing ever tasted better than a cold beer on a beautiful afternoon with nothing to look forward to than more of the same.
Find Odgovori
raka Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 62
Joined: Jan 2019
Reputation: 1 Location: Banja Luka
RE: Kegging
(27.08.2019, 03:27 )bhgr1 Wrote: https://www.aliexpress.com/item/32419449...4c4d9pBKVy

Svaka cast. Hvala. Big Grin
Find Odgovori
bhgr1 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 410
Joined: Apr 2015
Reputation: 2 Location: Gračanica
RE: Kegging
Nema na cemu. Smile
Nothing ever tasted better than a cold beer on a beautiful afternoon with nothing to look forward to than more of the same.
Find Odgovori
raka Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 62
Joined: Jan 2019
Reputation: 1 Location: Banja Luka
RE: Kegging
Zna li neko od ekipe iz Banja Luke gdje mogu kupiti crijeva za pivo i co2? U pitanju su standardna kruta, cini mi se 3/8" crijeva. Naravno dolaze u obzir i fleksibilna.
Naravno, nije ograniceno samo na Banja Luku.
Find Odgovori
raka Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 62
Joined: Jan 2019
Reputation: 1 Location: Banja Luka
RE: Kegging
Pozdrav ljudi.
Trebam savjet. Suvo hmeljio u kegu, ali ovaj put za razliku od prijasnjih kada sam to radio sa filter vrecicom (120mash), koristio duplu vrecicu iz DM jer nisam mogao naci onu koju stalno koristim. Rezultat - nemoguce sipati pivo. Ide samo pjena. Pretpostavljam zbog dosta sitnih cestica hmelja koje vrecice iz DM nisu mogle uhvatiti je su prekrupne.

Imate li ideju kako da rjesim problem? Zao mi je jer je tura ispala ekstra, a onda zajeb sa sipanjem.
Razmisljao sam da ubacim zelatin da pokupi sve pa da onda probam istjerati casu-dve taloga.
Svaki savjet je dobrodosao.
Find Odgovori
Stane Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,656
Joined: Jan 2014
Reputation: 5 Location: Tolisa (Orašje)
RE: Kegging
(29.12.2019, 01:42 )raka Wrote: Pozdrav ljudi.
Trebam savjet. Suvo hmeljio u kegu, ali ovaj put za razliku od prijasnjih kada sam to radio sa filter vrecicom (120mash), koristio duplu vrecicu iz DM jer nisam mogao naci onu koju stalno koristim. Rezultat - nemoguce sipati pivo. Ide samo pjena. Pretpostavljam zbog dosta sitnih cestica hmelja koje vrecice iz DM nisu mogle uhvatiti je su prekrupne.

Imate li ideju kako da rjesim problem? Zao mi je jer je tura ispala ekstra, a onda zajeb sa sipanjem.
Razmisljao sam da ubacim zelatin da pokupi sve pa da onda probam istjerati casu-dve taloga.
Svaki savjet je dobrodosao.
Nećeš sigurno moći, još ćeš i točionik začepiti, jedino rastlačiti pa skratiti cijev za pivo a najbolje ti je rastlačiti, i otvoriti keg i napraviti žurku istačući direktno iz kegaraja
Find Odgovori
raka Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 62
Joined: Jan 2019
Reputation: 1 Location: Banja Luka
RE: Kegging
Vidis nije ni to losa opcija, mislim za zurku Big Grin
Imam dvije ideje, probacu pa kako bude. Prva je ovo sa zelatino pa da na probam preko picnic tapa izvuci, a onda nastviti sipati pomocu picnic tapa, druga je da polako okrenem keg naopako, pa da sipam preko ulaza za CO2.
Uglavnom, ako nista, zagrabicu loncicem, al prosuti necu Big Grin
Find Odgovori
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
RE: Kegging
(30.12.2019, 02:38 )Stane Wrote:
(29.12.2019, 01:42 )raka Wrote: Pozdrav ljudi.
Trebam savjet. Suvo hmeljio u kegu, ali ovaj put za razliku od prijasnjih kada sam to radio sa filter vrecicom (120mash), koristio duplu vrecicu iz DM jer nisam mogao naci onu koju stalno koristim. Rezultat - nemoguce sipati pivo. Ide samo pjena. Pretpostavljam zbog dosta sitnih cestica hmelja koje vrecice iz DM nisu mogle uhvatiti je su prekrupne.

Imate li ideju kako da rjesim problem? Zao mi je jer je tura ispala ekstra, a onda zajeb sa sipanjem.
Razmisljao sam da ubacim zelatin da pokupi sve pa da onda probam istjerati casu-dve taloga.
Svaki savjet je dobrodosao.
Nećeš sigurno moći, još ćeš i točionik začepiti, jedino rastlačiti pa skratiti cijev za pivo a najbolje ti je rastlačiti, i otvoriti keg i napraviti žurku istačući direktno iz kegaraja

bunarić je zakon.. Big Grin
WWW Find Odgovori
Mater Away
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 275
Joined: Mar 2017
Reputation: 2 Location: S
Kegging
Promjeni prikljucak od co2 i baci gore crni(out), spoji i pokusaj propuhati cjev

Skini prihvat prikljucka na kegu, izvadi cijev i ocisti je te probaj ponovno, ako ne ide vadi cijev i krati je. Odmah ocisti i prihvat jer se zna brdo sranja skupiti gore

Uzmi sifon i pretoci pivo u drugi keg



Sent from From Russia with Love
Svaki čovjek ima svoj blues!
Find Odgovori
raka Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 62
Joined: Jan 2019
Reputation: 1 Location: Banja Luka
RE: Kegging
Nije cijev uopste zacepljena. Vadio sam i provjeravao. Jednostavno previse sitnih cestica hmelja zbog kojih pjeni kod istakanja. Zelatin nije pomogao. Pokusacu keg okrenuti naopacke i istakati preko ulaza za CO2.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 6 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools