Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Westvleteren 12 (XII)
Sile Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 520
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Đakovo, Hrvatska
Re: Westvleteren 12 (XII)
This post was last modified: 24.09.2014, 04:27 by Sile.
Nismo se shvatili, kazem da su takvim nacinom prodaje zapravo nenamjerno izazvali takvu vrstu marketinga. Naravno, uz to je westvleteren proizvod vrhunske kvalitete i bio bi lud kad bi tvrdio da kvalitetu proizvoda odreduje promidzba, ali na prodaju definitivo utjece promidzba. Zato se i ovi lageri masovno reklamiraju u udarnom terminu sto im povecava prodaju, a da imaju -1/100 na ratebeeru, to njima nista ne znaci dok se lova vrti,a na ratebeeru nisu ipak pivopije ispred trgovine koji traze mrzlo pivo nego ekipa koju pivo malo dublje zanima. Big Grin

Zanimljiva je stvar oko ovog piva ta narudzba, neizvjesnost, ekskluzivnost i dobra prica. Za pivske gurmane ovo je vrh.
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
Westvleteren 12 (XII)
Evo kada je probavao moju IPA-u. Kaže da je bolja od Westvleterena Tongue

[Image: d29292b0afc6617e4d1e2bd32fed1c7c.jpg]
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Westvleteren 12 (XII)
Da napisem koju o najboljem pivu na svijetu Tongue

Uspio sam nekako doci do par flasa, pa sam probao ne jednom nego nekoliko puta. Nekako mi se svaki put ucinila drugacijom, ali to je zbog prevelikih ocekivanja koje sam imao (iako sam se bas trudio da budem maksimalno objektivan).

Realno, piva je vrhunska.

U aromi je vise sladno-esterna, nego fenolicna. Hmelj se u nosu ne osjeti ni u tragovima. Osim slada lijepo se osjete melano arome i karamelizacija secera i jako ugodni vocni esteri. Zbog visoke karbonizacije na par prvih snjufova malo neugodno odreze CO2 u nosu, ali nakon nekog vremena kad to nestane razvije se odlicna aroma, koja se razvija cijelo vrijeme pijenja, kako se pivo grije i pred kraj izbiju i pikantni fenoli.

Izgledom, tamno smedja sa crvenkastim preljevima. Pjena ne tako obilna s obzirom na visoku temperaturu serviranja, ali jako sabijena, k'o stiropol.

Okus vrlo bogat, kompleksan i slojevit. Naravno, sasvim na sladnoj strani. Moguce je razaznati okuse candy secera/sirupa od samog slada.

Mouthfeel dosta pun cemu doprinosi visoka karbonizacija i puno CO2 u ustima. Ipak pivo je s obzirom na ABV relativno suho uzevsi u obzir OG (hocu reci nije preslatko), a u isto vrijeme ta suhoca po mom dojmu ne naglasava alkohol. Alkohol nije ostar, zestok i neugodan. Ipak ga ima dosta.

Ukupni dojam je da je pivo odlicno. Ako probate ovo pivo i procitate opis ovog stila u BJCP/u vidjet cete da se svaka rijec poklapa. Pivo nema niti jednu manu po mom misljenju.

Ipak, ima dosta slicnih piva, i pojedinacne komponente su u nekim drugim pivima mozda i bolje izvedene, medjutim po mom misljenju jedina tajna ovog piva je savrsena kompozicija i harmonija. Sve se uklopilo jedno s drugim savrseno. Osim toga, ono sto je uzrokovalo tu pricu najboljeg na svijetu je i neobicnost. Ima nesto u aromi i okusu sto ga cini razlicitim u odnosu na konkurenciju. Ima svoje JA. Smile

Jedino ako budete imali priliku da ga probate, nemojte s nekim prevelikim ocekivanjima. Mislim pivo ko pivo. (Istina, vrhunsko pivo ko pivo). Stvorila se ogromna fama oko ovoga pa ljudi ocekuju ne znam ti sta.

[Image: 2nbved2.jpg]
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Westvleteren 12 (XII)
Vidio sam da ce se pojaviti u BG u majstoru za pivo:
https://www.facebook.com/MajstorZaPivo/p...=1&theater
pa ko moze neka ugrabi priliku Smile
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
RE: Westvleteren 12 (XII)
Imam i ja sigurnu šemu, pa ko hoće neka javi. 12 evra boca, a dostavu do Bosne možemo uvaliti nekome usput.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Westvleteren 12 (XII)
Kod mene isto ima 20€ za XII, 15€ za VIII. Isto ako ko hoce mogu u septembru povuci. Kod rodnija je jeftinije doduse Smile
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
RE: Westvleteren 12 (XII)
Šalji BH poštom sve sa naljepnicom FRAGILE Smile.

Sent from my Z10 using Tapatalk
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
Westvleteren 12 (XII)
Moram reći da sam poslao dva netaknuta paketa u Hrvatsku prije mjesec dana. Stigla su za 3 dana, u stanju kakvom sam ih i poslao. Dakle, sve je do (ne)radnika u pošti.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Westvleteren 12 (XII)
ja sam neki dan propustio odlicnu aukciju za nove plasticne pivske flase upravo namijenjene za home brewing, prekucao me neki lik u zadnjoj minuti, ne stigoh bidovati. ali kontam to uzeti i za slanje u bih uvijek to koristiti. prije svega sto je paket laksi za nekih 40-50%, a nema opasnosti da se flase razbiju, odnosno da ih neko razbije. za takve namjene plastika je po meni ok. flasiram par komada koje mislim slati u to i rijesena stvar.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Westvleteren 12 (XII)
(08.08.2015, 09:13 )Rodney Wrote: Dakle, sve je do (ne)radnika u pošti.
Preuzimam nekidan paket na cijoj kutiji pise Fragile, Fragile, Take Care, Fragile, Fragile.. Nacrtane case, pise Caution, Fragile... I ja kazem liku samo pazljivo i on kaze "pa sto? jel nesto lomljivo unutra"..
Find Odgovori
ale ale Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 780
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Bec
Westvleteren 12 (XII)
Ko ceka - doceka... [Image: 63192cd2e6258e32241f75c9f295a70e.jpg]

Haj' da vidim i to cudo.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools