Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Uzgoj hmelja
Sile Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 520
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Đakovo, Hrvatska
Re: Uzgoj hmelja
Posadio sam Cascade i napreduje kao lud. Dosegao je 4.5 metra zasad tako da mu svako malo dignem visinu. Posto je pustio dosta izdanaka mislio sam barem jedan capnuti škarama pa presaditi u zemlju ili u kalić. Aurora mi ove godine nije potjerala,a S.Golding se osušio totalno. Valjda od kiša ili se nije prošle godine dobro primio. Mislim da je do toga ipak.
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Uzgoj hmelja
(04.06.2014, 09:49 )rale Wrote: Posadio sam Cascade i napreduje kao lud. Dosegao je 4.5 metra zasad tako da mu svako malo dignem visinu. Posto je pustio dosta izdanaka mislio sam barem jedan capnuti škarama pa presaditi u zemlju ili u kalić. Aurora mi ove godine nije potjerala,a S.Golding se osušio totalno. Valjda od kiša ili se nije prošle godine dobro primio. Mislim da je do toga ipak.

ti pokidaj te izdanke i ostavi uz taj veliki još jedan, možda kao rezerva. ti izdanci uzimaju hranu glavnom lastaru. isto tako moraš to prorijediti radi bolesti. što je veća gustina, više je vlažnosti, pa tako i bolesti.
Find Odgovori
Sile Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 520
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Đakovo, Hrvatska
Re: Uzgoj hmelja
Odlična informacija, to cu svakako učiniti. A gdje literaturu proučavaš za hmelj,vidim da imaš dosta dobro znanje? Smile
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Uzgoj hmelja
imam knjigu jan kišgeci-hmelj. A inače sam priučeni agronom :p pa poprilično razumijem tematiku Big Grin
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Uzgoj hmelja
u ovome videu od 17:40 se govori o tome da je potrebno lastare, nadzemne izdanke, kidati i ostavljati ih samo nekoliko. to je iz razloga što će ti lastari crpiti snagu korjenovom sistemu, pa se na kraju neće dovoljno ni razviti, ni ti lastari, a ni podzemni korjenov sistem.

video


e sada kako stvari stoje u periodu redovnog plodonošenja još ne znam. moram to prostudirati malo Smile pretpostavljam da se ostavlja više lastara, jer se nakon nekoliko godina podzemni sistem dovoljno razvio a i zbog većeg uroda, ali opet ne previše. uglavnom, prostudirat ćemo i to.

@rale da li si pljevio, odnosno skidao zaperke. i koliko imaš tako (4,5 m) razvijenih lastara?
Find Odgovori
Sile Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 520
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Đakovo, Hrvatska
Re: Uzgoj hmelja
Uslikat cu pa ces vidjeti, biljka ima dosta izdanaka ili lastara,a na 4.5m su cak tri koje kolo vode. Manje cu pokusati izrezati i ubaciti u zemlju za sadnju,mozda ih i okorjenim ako bude srece
Find Odgovori
Sile Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 520
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Đakovo, Hrvatska
RE: Uzgoj hmelja
Danas sam odrezao jedan izdanak cca 30cm i presadio u posudu sa zemljom za sadnju pa ćemo vidjeti. Ohrabrio me ovaj link koji sam čitao:

http://healthyplants.wsu.edu/hop-program...-cuttings/

hmelj je korov, a korov je po genetici vrlo jaka biljka stoga očekujem i da se ovaj cascade probije do zemlje Big Grin
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Uzgoj hmelja
(06.06.2014, 04:19 )rale Wrote: Danas sam odrezao jedan izdanak cca 30cm i presadio u posudu sa zemljom za sadnju pa ćemo vidjeti. Ohrabrio me ovaj link koji sam čitao:

http://healthyplants.wsu.edu/hop-program...-cuttings/

hmelj je korov, a korov je po genetici vrlo jaka biljka stoga očekujem i da se ovaj cascade probije do zemlje Big Grin

hej rale kada ćeš nam uslikati biljke Smile da kao korov je. to je dobro što si pokidao te manje, bitno je da se podzemni dio dobro razvije. dali si prskao hmelj radi zaštite od nametnika?
Find Odgovori
Sile Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 520
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Đakovo, Hrvatska
Re: Uzgoj hmelja
Da sa koprivom prije 7 dana. Međutim, još nisam slikao jer imam neku 3.15 mpx kameru koja baš ne može sve pohvatati po sunjari. Tako da cu pricekati suton Smile
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Uzgoj hmelja
(06.06.2014, 05:57 )rale Wrote: Da sa koprivom prije 7 dana. Međutim, još nisam slikao jer imam neku 3.15 mpx kameru koja baš ne može sve pohvatati po sunjari. Tako da cu pricekati suton Smile

mislim da imam nekoliko knjiga o biološkoj/organskoj poljoprivredi u kojima je objašnjeno spravljanje pripravaka za zaštitu biljaka od nametnika. ako si zbog toga prskao sa koprivom, komotno možeš sa bordovskom juhom jer je ona dozvoljena u organskoj poljoprivredi.
Find Odgovori
radobolja Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 236
Joined: Jul 2013
Reputation: 1 Location: Mostar
RE: Uzgoj hmelja
@ mange, mislim da ce krenuti i moj mt hood. Vec ga drugi put presadjujem ne bi li niknuo. I kad sam ga izvadio iz zemlje vidim na korjenu mali zeleni izdanak krenuo. U saksiju vratio ponovo i nadam se da ce izbiti za dan dva na povrsinu

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Uzgoj hmelja
(16.06.2014, 09:35 )radobolja Wrote: @ mange, mislim da ce krenuti i moj mt hood. Vec ga drugi put presadjujem ne bi li niknuo. I kad sam ga izvadio iz zemlje vidim na korjenu mali zeleni izdanak krenuo. U saksiju vratio ponovo i nadam se da ce izbiti za dan dva na povrsinu

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

super. nadam se i ja da će niknuti. ali to što ga svako malo vadiš je veoma stresno za biljku. nadam se da više nećeš imati potrebe za tim.

kako ti napreduje willamette?
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 12 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools