Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Recenzije domaćih piva
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
Recenzije domaćih piva
Evo i tema za domaća piva. Trenutno fermentira dosta domaćih u BiH, to sigurno znam i uskoro će sve biti spremne za piće. Na ovoj temi dajemo komentare, sugestije, ocjene, pohvale, kritike svih domaćih piva koja smo probali od kolega pivara Zivjeli
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
djulba Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 325
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Tuzla
RE: Recenzije domaćih piva
Ja bih trebao večeras probati pivo od kolege Zis-a. tako da ću prvom prilikom reči nešto o njegovom pivu. A takođe on kad proba moje neka me iskritikuje ili nahvali Smile
Find Odgovori
zis Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,440
Joined: Nov 2012
Reputation: 8 Location: Doboj
RE: Recenzije domaćih piva
(19.12.2012, 11:27 )djulba Wrote: Ja bih trebao večeras probati pivo od kolege Zis-a. tako da ću prvom prilikom reči nešto o njegovom pivu. A takođe on kad proba moje neka me iskritikuje ili nahvali Smile

Kritike su od ostalih bile dobre sad vidjeti cemo svidja li ti se tad pomalo "divlji" smek u pivu.
Find Odgovori
djulba Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 325
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Tuzla
RE: Recenzije domaćih piva
Sinoć sam pio Zis-ovo pivo. boja mu je odlična, pjena takođe iako je brzo nestala, ne znam zašto. gaziranost je taman. A o tom divljem šmeku bi se malo razišli sa mišljenjima, meni nekako vuče na kiselkasto, ne znam da li je to zbog slada ili nečeg drugog.
Uglavnom pozitivno mišljenje i od mene. Zivjeli
Find Odgovori
zis Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,440
Joined: Nov 2012
Reputation: 8 Location: Doboj
RE: Recenzije domaćih piva
Proban Centinential Cacade Ale od @Djulbe i bogami jos ti nisam ni blizu. Pivo je odlicno, pjena postojana i bijela, punog tijela i ugodne gorcine. Sve u svemu uspjelo pivo 100% i drugi put cu reci kolegi da ne vodi nikoga sa sobom kad mi saljes piva na probu. Smile
Find Odgovori
djulba Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 325
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Tuzla
RE: Recenzije domaćih piva
haha dobri su momci bili čak smo i kafu popili. jedino su se oni razočarali nije im bilo te neke njihove konobarice.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Recenzije domaćih piva
Zisov novi stout

[Image: zisov%20stout.jpg]

pivo je otvoreno prerano, još je mlado, premlado, ali generalno ja sam oduševljen. i to bez ikakve potrebe da nešto lažno uveličavam ili samo reda radi pohvalim.

ostala je još jedna boca i nju ne otvaram dok propisno ne odleži, ali već se po ovome vidi da će to biti jedan fantastičan stout.

jedino što me sad strah je da ti neće ovo biti dovoljno sladovine što sam ti rekao za karbonizaciju ili da će je biti previše pa da će ti biti prekarbonizirano, ali i ja sam našao onu formulu i ljudi kažu da su je koristili i da je uvijek uspijevalo.

isto tako mislim da je ovo fantastičan potez sa kraeuseningom.

osjeti se još malo slatkoće što znači da nije sva sladovina koju si dodao za karbonizaciju prerađena, što je dobar znak, znači još će se karbonizirati. a nije ni preslatko što bi značilo da bi se moglo previše CO2 stvoriti. ne znam, vidjet ćemo.

okusi odlični, svi oni tipični za stout. gorčina taman.

u odnosu na onaj prethodni ovaj ti je daleko, daleko bolji. ako možeš sad skontaj šta si promijenio, kako u receptu tako i u tehnici, jer nešto si uradio drugačije, sigurno.

svaka čast
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Recenzije domaćih piva
p.s.

jebi ga malo mi je peksinava čaša Big Grin
Find Odgovori
zis Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,440
Joined: Nov 2012
Reputation: 8 Location: Doboj
RE: Recenzije domaćih piva
This post was last modified: 23.12.2012, 09:26 by zis.
Samo 4 dana u flasi, pijem i ja jednu i cini mi se da je bolja od prve. Imam jos 3 flase od prve ture pa sutra uporedim sa ovim novim. Moram dobro razmisliti sta sam promijenio u postupku. Hvala na lijepim rijecima. Zivjeli
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Recenzije domaćih piva
evo probao sam Aurora Ale od @ri0. i ja sam pomagao kad smo kuhali, pa znam otprilike kako je sve teklo.

uglavnom, situacija je sljedeća. pivo je za moj pojam dobro. pjena mu je zaista odlična. malo je mutno, ali čini mi se da nismo imali irish moss za bistrenje tada.

okus i aroma hmelja su ok, jedino mi je čudno da cascade nije malo više izbio jer smo ga podosta stavili pred kraj kuhanja.

jedino za moj pojam fali malo tijela i na sladnoj strani kao da je pomalo tanko, a to može biti do temperatura ukomljavanja. možda smo mogli malo više ukomljavati.

također, mislim da smo se zeznuli što nismo makar pokušali malo prilagoditi vodu iako nismo znali kakav joj je mineralni sastav. par grama CaSO4 u komini bi istaklo gorčinu.

sve u svemu ovo je za prvo pivo odlično Zivjeli


[Image: aurora%20ale%20ri0.JPG]
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
djulba Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 325
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Tuzla
RE: Recenzije domaćih piva
Ja sam upravo probao Oldbridz Pale Ale, fantastično pivo. Momci svaka čast.
sve je lijepo izbalansirano, umjerena gorčina i aroma. pjena se drži do samog dna. stvarno dobro pivo, sa uživanjem sam popio.
Imam još flašu Brown alea to ću za koji dan otvoriti.
Edo hvala na pošiljci Zivjeli
Find Odgovori
edomesih Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 80
Joined: Dec 2012
Reputation: 0 Location: Mostar, BiH
RE: Recenzije domaćih piva
Hvala na pohvalama. Brown Ale nam je top proizvod trenutno.
Smile
beer
WWW Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools