Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Uzgoj chili paprika
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Uzgoj chili paprika
(04.05.2015, 08:16 )stane2006 Wrote: Ja sam danas presadio paprike, ako nešto nije u redu pucajteBig Grin, svi prijedlozi dobro došli:
[Image: 17rCpYy.jpg]

e ne znam koliko je ovo dobro, radi veličine sudova. šta je reč, nisi našao one kontejnere?

@mušica i sanjin da li je dobra veličina ovih sudova za ovaj stadij razvoja paprike?
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Uzgoj chili paprika
pa za sad je ovo ok. poslije treba prebaciti u veće saksije. ja bi ih pustio neko vrijeme u malo većoj saksiji dok baš ne okoštaju stabljike pa onda direkt u zemlju. tako si planirao stane? u zemlju vani? nemoj prije 6 mjeseca.

meni se čini da u ovoj prvoj saksiji u prvom planu imaš dvije biljke da rastu jedna pokraj druge. mozda su iz dva sjemena?
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Stane Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,656
Joined: Jan 2014
Reputation: 5 Location: Tolisa (Orašje)
RE: Uzgoj chili paprika
Promijenio sam planBig Grin, ništa od zemlje samo presđivanje u veće posude, sad sam ih stavio u ove posude i vani pa neka se čeličeBig Grin?
U svakoj posudi je po jedna biljka.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Uzgoj chili paprika
pa onda ti je jednostavno. cim vidis da ti dolje kroz rupe za drenazu izbija korijen, presadjujes u vece. i to je to. na kraju, kad biljka fino dobije koru na stabljici, onda je stavis u jupol kantu od 10 ili 15 litara i vani na sunce. mozes ih i micati ako bi bilo jakog vjetra, kise ili grada. u kanti od 15 litara moze ona i dva metra narasti (ovisno od sorte naravno).
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Uzgoj chili paprika
e ovo su dobre informacije Big Grin

moje još nisu nikle i ko zna hoće li ikako. imam osjećaj da sam ih duboko posijao.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Uzgoj chili paprika
ma hoce mange. priroda je cudo. Smile
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Stane Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,656
Joined: Jan 2014
Reputation: 5 Location: Tolisa (Orašje)
RE: Uzgoj chili paprika
(04.05.2015, 08:51 )pivska mušica Wrote: pa onda ti je jednostavno. cim vidis da ti dolje kroz rupe za drenazu izbija korijen, presadjujes u vece. i to je to. na kraju, kad biljka fino dobije koru na stabljici, onda je stavis u jupol kantu od 10 ili 15 litara i vani na sunce. mozes ih i micati ako bi bilo jakog vjetra, kise ili grada. u kanti od 15 litara moze ona i dva metra narasti (ovisno od sorte naravno).
Sve jasnobeer, upravo zbog vremenskih neprilika i micanja sam se i odlučio za presađivanje iz manjih u veće, samo me malo zezalo kada prsađivatiZivjeli
Jel me zafrkavaš ili stvarno mogu tolike narasti?
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Uzgoj chili paprika
[Image: article-2490467-193F39C200000578-800_306x423.jpg]

[Image: large_starfish.jpg]

Smile
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Stane Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,656
Joined: Jan 2014
Reputation: 5 Location: Tolisa (Orašje)
RE: Uzgoj chili paprika
This post was last modified: 04.05.2015, 09:08 by Stane.
(04.05.2015, 08:57 )mange_tout! Wrote: e ovo su dobre informacije Big Grin

moje još nisu nikle i ko zna hoće li ikako. imam osjećaj da sam ih duboko posijao.
Apsolutno se slažem sa mušicom, priroda je čudo, ja danas nisam presadio pet biljki (vjerovatno jolakia) zato što nisu bile ni isklijale ali ih je susjeda bez obzira na to stavila u zemlju i evo danas ih gledam jesu jako male ali su isklijale i možda i bude od njih nešto

(04.05.2015, 09:06 )pivska mušica Wrote: [Image: article-2490467-193F39C200000578-800_306x423.jpg]

[Image: large_starfish.jpg]

Smile
U jebote pa ovo brže raste od paulownieBig Grin
Find Odgovori
Stane Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,656
Joined: Jan 2014
Reputation: 5 Location: Tolisa (Orašje)
RE: Uzgoj chili paprika
(04.05.2015, 08:16 )stane2006 Wrote: Ja sam danas presadio paprike, ako nešto nije u redu pucajteBig Grin, svi prijedlozi dobro došli:
[Image: 17rCpYy.jpg]
Prije dva dana presadio u veće saksije, [Image: 17rCpYy.jpg], naravno ovo su najnaprednijiBig Grin (nisam uspio pohvatati sve ali ima ih 15-ak) ali i ovi ostali mi izgledaju OK bar za sadbanana
Imam i jedan struk paradajza, od kad sam ga zalio sa ostatkom hmelja poslije kuhanja (citra, chinook i simcoe) počeo je rasti kao ludBig Grin, samo se nadam da će paradajz imati okus simcoe-a:thumbsup:
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Uzgoj chili paprika
moje paprike su napale biljne uši. borim se već danima sa organskim sredstvima sto mi je mange preporucio od koprive, ali nema sanse. probao i duhanom, opet nista. danas, na zalost, kupio neko sredstvo koje nije organsko. nema sanse ako zelim da prezive da bez toga rijesim problem. prepolovile se biljke vise.... Sad
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Uzgoj chili paprika
(22.05.2015, 09:39 )pivska mušica Wrote: moje paprike su napale biljne uši. borim se već danima sa organskim sredstvima sto mi je mange preporucio od koprive, ali nema sanse. probao i duhanom, opet nista. danas, na zalost, kupio neko sredstvo koje nije organsko. nema sanse ako zelim da prezive da bez toga rijesim problem. prepolovile se biljke vise.... Sad

ma aphicid neki na bazi hemikalija. nečeš se drugačije riješiti. pročitaj upustvo, drži se aplikacije i karence kako piše i biće sve OK.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 17 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools