Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Samuel Adams Winter Lager
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
Samuel Adams Winter Lager
Sinoć probah ovo pivo. Boja tamna, crvenkasta. U nosu jaki sladni mirisi, karamela, dosta minhenskog slada. Navodno pivo je začinjeno sa đumbirom, cimetom i narandžinom korom. Sadržaj alkohola je 6,8% i ovo je u stvari njemački bock.

Očekivao sam više tih začina na nepcu, jako slabo ili nikako ih nisam osjetio. Đumbir je najdominantniji a ovo ostalo se skoro i ne osjeti.

Zanimljivo pivo, ali ništa spektakularno.

[Image: y9gpApr.jpg]
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Samuel Adams Winter Lager
S. Adams radi i tanka i odlicna piva, ovaj nisam pio.

Nego, vidi ovo cudo od 27-30% alkohola sto rade. Ovo nisam nikada ni vidio a kamoli probo (i skupo je do bola).

Samuel Adams Utopias
[Image: sam-adams-utopias.jpg]
Find Odgovori
elektropionir Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 949
Joined: Nov 2012
Reputation: 3 Location: rajvoSa
Re: Samuel Adams Winter Lager
Gdje si ga ovo pio?

Sent from my jal mobitel jal tablet using Tapatalk 2
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Samuel Adams Winter Lager
@shunj: ovo mora biti dobro, samo ovo više nije pivo nego neko hibridno piće između piva, vina i likera. u pragu sam pio jedno takvo jako pivo (doduše ne s ovoliko alkohola) i bilo je vrlo zanimljivo, samo što to najmanje liči na pivo Smile a pretpostavljam da sam adams ovo izdaje kao neki sezonski specijal?

@sanjin: u sarajevu, ali 'ispod pulta'.....
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Samuel Adams Winter Lager
Ne znam nesto puno o ovom pivu osim onog sto sam nacuo i nesto malo procito. Ovdje u GA (i jos nekim drzavama) zbog zakonskih regulacija se ne prodaje (mislim, ne znam bas tacno, da ovde pivo ne moze ici preko 14-16% ABV a do neke 2004 nije moglo biti preko 6% ABV, tako nesto vise-manje) a i da se prodaje sta bi mi vrijedilo kad boca ide i po $300 (2012).
Ocigledno da im je bio cilja napraviti pivo koje bi bilo u rangu sa konjakom, sherijem i portom. Piva odsjedaju u starim buradima od ruma, burbona, ... u nekim slucajevima i do 20 godina.
Prvu seriju su izbacili 2002 pa onda 2003, 2005, 2007, 2009, 2011 i 2012.
Evo ovde imas kratak intervju sa covjekom iza ovog projekta.
<http://www.samueladams.com/enjoy-our-beer/beer-detail.aspx?name=utopias>
Kolko vidim, citajuci po internetu, SA radi i sa pivarima van svoje kompanije koji za njih kreiraju nova piva.
Interesantno u svakom slucaju.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Samuel Adams Winter Lager
300 krvnih zrnaca za jednu flašu piva. Big Grin drug moj..... zato je pješke udarim u tri ujutro i polako, al zato 4 stoje u padže Big Grin
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Samuel Adams Winter Lager
tacno, dekadencija zesca
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Samuel Adams Winter Lager
ma slušaj, sve dok se proizvodi, neko ga i kupuje. a dobra stvar sa takvim pivom je da je praktično vječno. može na lageru stajati godinama i što duže stoji to je bolje.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Samuel Adams Winter Lager
This post was last modified: 14.01.2013, 07:17 by Shunj.
Slazem se (pogotovo sto se tice proizvodnje) a i svaki proizvod ima svoju musteriju bez obzira na cijenu. Ovde je i prestiz u pitanju, kako brenda tako i potrosaca.

Sto se ovog piva tice koje si pio da se viditi iz tvog opisa da bas i nije skroz rdjavo. Ja sam ljetos, a prije toga ga nisam pio ne pamtim, pio neko njihovo psenicno i isto je tako bilo nista posebno ali ni lose na kraju krajeva. A znam da sam nekad davno pio i neki njihov Imperial Pilsner i da mi se ucinio odlicnim. Bas cu potraziti pa napisem nesto.
Bilo kako bilo, SA je medu masovnijim proizvodacima jedan od najboljih. Drago mi je da si naletio na to.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Samuel Adams Winter Lager
ma ja sam probao dosta evropskih - njemačkih, čeških, poljskih itd.... bock piva, pa iz te perspektive sam ga i cijenio. pivo nije loše, ali realno bockova ima dosta boljih. ali zato kad je APA i IPA u pitanju i neka 'ekstremnija' piva onda su ameri vrh vrhova
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Samuel Adams Winter Lager
to stoji
Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
RE: Samuel Adams Winter Lager
Kako vidim iz priloženih videa, teško da će se to u kućnoj radinosti moći iskopirati. Praktično, to je blended pivo. Poput viskija. Kombinacija više bačvi i godišta, da bi se dobio željeni ukus, miris i izgled. Posebno kada su spomenuli mikroklimu skladišta, karakteristike buradi u kome pivo dozrijeva. Prekrasan eksperiment, ali koji na žalost, mogu da sprovode samo velike pivare kroz dugi vremenski period. I nikada nije isto.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools