Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


home made slad
mentalist Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 125
Joined: Nov 2012
Reputation: 0 Location:
home made slad
Radio sam u kućnoj radinosti kristal slad pa me interesuje kojem rangu pripada Smile
[Image: 34h9kzl.jpg]

U sredini je pilsner a okolo .... nešto Smile
komentari
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: home made slad
jako teško, skoro nemoguće ovako procijeniti. a i loša ti je slika, odnosno svjetlo na slici. moraš napraviti otopine sa potpuno jednakim količinama slada u vodi jer boja slada u zrnu ne govori puno. tebi je bitno kakvu boju on ostavlja u sladovini, odnosno u pivu, odnosno u vodi.....
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
mentalist Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 125
Joined: Nov 2012
Reputation: 0 Location:
RE: home made slad
This post was last modified: 23.12.2012, 10:39 by mentalist.
Ima lijep miris i aromu kad se gricka par zrna, taj metod nisam probao sa uzorcima u vodu
Mislio koristiti u Aurora pošto nisam znao hoću gdje moći naći spec. sladove
Kamera je sa moba pa nije ni čudo za sliku što je loša Smile
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: home made slad
uglavnom nećeš se zeznuti s ovim sladovima, samo je jako teško procijeniti kakvu će ti boju dati i jako je teško ponoviti sve na način da dobiješ iste rezultate
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
mentalist Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 125
Joined: Nov 2012
Reputation: 0 Location:
RE: home made slad
Ako bude "vuklo" na tamno još veći bonus za trud pošto uživam u tamnom pivu više nego svijetlom
Ovo je bila proba i vjeruj da sigurno neću više pokušavati, previše zezancije
Find Odgovori
Sora Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 2
Joined: May 2016
Reputation: 0 Location: Srbija
RE: home made slad
Danas sam se registrovao na forumu i nisam uspeo da nadjem ono sto me zanima pa da pitam ovde.
Koliko vidim mali broj vas je probao da sam napravi slad od jecma kod svoje kuce. Posto zivim u mestu gde se ljudi uglavnom bave poljoprivredom, resio sam da napravim sam svoje pivo od onoga sto imam. Klijanje, pecenje i mlevenje jecma je nesto sto svako moze da uradi a hmelj raste kao korov svugde oko moje vikendice, jedino sta planiram da kupim je pivski kvasac, dekstrozu i hmelj za aromu. Zanima me vase misljenje.
P.S. Jecam nije pivski nego obican ali mogu i pivski da nabavim
Find Odgovori
spajder76 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 712
Joined: May 2013
Reputation: 1 Location: doboj
RE: home made slad
This post was last modified: 11.05.2016, 08:03 by spajder76.
Hmmm..ja sam pokusao sladiti psenicu pa je za jedan dan proklijala 300% duzine a ne predvidjenih trecinu
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: home made slad
(11.05.2016, 07:41 )Sora Wrote: Danas sam se registrovao na forumu i nisam uspeo da nadjem ono sto me zanima pa da pitam ovde.
Koliko vidim mali broj vas je probao da sam napravi slad od jecma kod svoje kuce. Posto zivim u mestu gde se ljudi uglavnom bave poljoprivredom, resio sam da napravim sam svoje pivo od onoga sto imam. Klijanje, pecenje i mlevenje jecma je nesto sto svako moze da uradi a hmelj raste kao korov svugde oko moje vikendice, jedino sta planiram da kupim je pivski kvasac, dekstrozu i hmelj za aromu. Zanima me vase misljenje.
P.S. Jecam nije pivski nego obican ali mogu i pivski da nabavim
Misljenje (ne bas pozitivno) o ovome je izneseno vise puta, na raznim mjestima.

Ukratko, zaboravi na to jer tako neces napraviti dobru pivu - usudjujem se reci nikad.

Nego, energiju koju bi uzaludno potrosio na proizvodnju slada i igranje sa divljim hmeljom iskoristi da dobro proucis teoriju. Nakon toga nabavi osnovnu opremu i kvalitetne sirovine i pravi odmah vrhunsko pivo.

Sretno Wink
WWW Find Odgovori
Sora Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 2
Joined: May 2016
Reputation: 0 Location: Srbija
RE: home made slad
Pa hmelj mogu kupiti online , ali ako se vec u mom mestu uzgaja pivski jecam, zasto ne iskoristiti to
Find Odgovori
Stane Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,656
Joined: Jan 2014
Reputation: 5 Location: Tolisa (Orašje)
RE: home made slad
Pozdrav Sora, nije da te obeshrabrujem ali dosta iskusnih kućnih pivara je pokušalo i iskustva su dosta loša.
Moj savjet je, dobro prouči forum, nabavi kvalitetne sirovine (danas to i nije neki problem), vodi računa o sanitaciji, procesima i temperaturama a kada napraviš nekoliko dobrih tura sa kvalitetnim sirovinama, porobaj pa šta bude budebeer
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: home made slad
(11.05.2016, 08:09 )Sora Wrote: Pa hmelj mogu kupiti online , ali ako se vec u mom mestu uzgaja pivski jecam, zasto ne iskoristiti to
Od pivskog jecma do pivskog slada je trnovit put.
WWW Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: home made slad
Nista od toga Sora. Smile Nije to bas tako jednostavno kako se cini.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools