Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Kegging
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
RE: Kegging
(27.11.2018, 10:18 )danny_boy Wrote:
(27.11.2018, 01:44 )zlimfur Wrote: da li je neko isprobo ovu stvarku:

https://www.aliexpress.com/item/Homebrew...25184.html

negdje sam procito da je cak i efikasnije od counter pressure punjaca boca, ali me opet zanima da li ko poznat ima to iskustvo..
Jel' ovo cudo nema dovod za co2?
Cini mi se da su ovi mali pipci za co2.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
WWW Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Kegging
This post was last modified: 28.11.2018, 09:08 by danny_boy.
(27.11.2018, 11:26 )zlimfur Wrote:
(27.11.2018, 10:18 )danny_boy Wrote:
(27.11.2018, 01:44 )zlimfur Wrote: da li je neko isprobo ovu stvarku:

https://www.aliexpress.com/item/Homebrew...25184.html

negdje sam procito da je cak i efikasnije od counter pressure punjaca boca, ali me opet zanima da li ko poznat ima to iskustvo..
Jel' ovo cudo nema dovod za co2?
Cini mi se da su ovi mali pipci za co2.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
Nisam skontao odmah, ima na slici i za co2. Jedan kolega je takvo nesto uzeo. Koliko vidim, reklamiraju da je to za barove, kada zele prodavati kao "beer to go". E sad, kolega kaze da za to trebaju neke plasticne boce, a staklene nisu kompatibilne. Odnosno, nekako mogu one teretne sa cepom na preklapanje ali uz puno muke.

Ako si bas zagrizao, mogu mu proslijediti pa ga pitati da li se radi o istom proizvodu. On je svoj kupio u vametalu i kostalo je oko 700 kuna.
WWW Find Odgovori
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
RE: Kegging
hajd pitaj ga, ako nije zahmet. ja sam gledo neki jubito video, i vidim covo sipa u plasticne flase. cinilo mi se da je normalna neka plasticna bambucha..
WWW Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: Kegging
(29.11.2018, 12:30 )zlimfur Wrote: hajd pitaj ga, ako nije zahmet. ja sam gledo neki jubito video, i vidim covo sipa u plasticne flase. cinilo mi se da je normalna neka plasticna bambucha..

Dobro kaže Danny, viđao sam to u pubovima za uzet pivo To-Go.
Uzimao sam par puta, prikče plastičnu bocu, ispušu sa CO2 i zatim natoče pivo.
Nakon nekoliko dana u frižideru pivo je bilo i dlaje gazirano i sveže.
Ne znam da li stvar funkcionira sa staklenim bocama - da li se može nakačiti staklena boca.
Find Odgovori
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
RE: Kegging
(29.11.2018, 09:19 )spageti Wrote:
(29.11.2018, 12:30 )zlimfur Wrote: hajd pitaj ga, ako nije zahmet. ja sam gledo neki jubito video, i vidim covo sipa u plasticne flase. cinilo mi se da je normalna neka plasticna bambucha..

Dobro kaže Danny, viđao sam to u pubovima za uzet pivo To-Go.
Uzimao sam par puta, prikče plastičnu bocu, ispušu sa CO2 i zatim natoče pivo.
Nakon nekoliko dana u frižideru pivo je bilo i dlaje gazirano i sveže.
Ne znam da li stvar funkcionira sa staklenim bocama - da li se može nakačiti staklena boca.

obicne one flase, dvoguze?
WWW Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
Kegging
Da.
[Image: 2093e93c0f8dc7d23ad7641ffaab6a8f.jpg]

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
Find Odgovori
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
RE: Kegging
mislim da cu ovo poruciti.. cini mi se puno bolja varijanta nego onaj bilo koji counter pressure..
WWW Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Kegging
(29.11.2018, 03:03 )zlimfur Wrote: mislim da cu ovo poruciti.. cini mi se puno bolja varijanta nego onaj bilo koji counter pressure..
Pa i nisam bas siguran da je bolji. Ovaj sa linka sipa sa vrha i vjerujem da to pjeni dosta. Ostali imaju onu cijev koja ide do dna i na taj nacin se stvara manje pjene i manje mogucnosti za oksidaciju. Ja sam punio boce sa blichman counter fillerom i nikada ni jedna nije oksidirala ni nakon 6 mjeseci. Nisam siguran za ovaj. Pored toga sa ostalim mozes puniti razne vrste posuda. Ja znam nekad napuniti onaj bocun od 6L. Nije skup, sto da ne, sve zavisi za sta kome treba.
WWW Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
Kegging
Gledao sam dok mi je konobarica u jednom pubu punila bocu. Nakon sto ju je ispuhala par puta sa CO2, bocu je stavila pod pritisak i počela puniti. Pivo je jako malo pjenilo u boci. Iz prve je natočila bocu u kojoj je pjena bila samo u grlu.


Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Kegging
(29.11.2018, 10:16 )spageti Wrote: Gledao sam dok mi je konobarica u jednom pubu punila bocu. Nakon sto ju je ispuhala par puta sa CO2, bocu je stavila pod pritisak i počela puniti. Pivo je jako malo pjenilo u boci. Iz prve je natočila bocu u kojoj je pjena bila samo u grlu.


Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
To je onda odlicno. Vjerovatno je bio sistem dobro uravnotezen. Inace, kod svih ovih punilica nije bas lako sve ustimati. Mora i temperatura piva biti niska, pa onda i karbonizacija po mjeri itd... Sjecam se da mi se ovaj kolega zalio da mu je dosta pjenilo, ali on je punio u staklene boce koje i nisu predvidjene za ovo. Moguce da mu je radi toga pravilo probleme.
WWW Find Odgovori
Stane Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,656
Joined: Jan 2014
Reputation: 5 Location: Tolisa (Orašje)
RE: Kegging
Sve zavisi šta kome treba, ja imam CPBF i sa njim bez ikakvih problema i pjene punim flaše od 0,33 (nekih 10-15 sekundi), litrene dvoguze, petlitrene itd.
Find Odgovori
adisrebrenik Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 241
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: bosna
RE: Kegging
Jednom potrošene proteinske veze za formiranje pjene se više ne obnavljaju Wink,,,tak da kolko god pjenilo utiče na tijelo
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 11 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools