Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Kegging
bhgr1 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 410
Joined: Apr 2015
Reputation: 2 Location: Gračanica
RE: Kegging
Meni se desavalo da se djelici hmelja nakupe u ventilu i onda zeza protok, cijev nije problem.
Skini izlazni ventil i njega zamijeni ili ocisti.
Nothing ever tasted better than a cold beer on a beautiful afternoon with nothing to look forward to than more of the same.
Find Odgovori
raka Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 62
Joined: Jan 2019
Reputation: 1 Location: Banja Luka
RE: Kegging
Radio sam i to, prvo oprao ventil, pa sam onda zamjenio ali opet isto. Pokusacu jos naopako da okrenem keg pa da probam.
Find Odgovori
raka Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 62
Joined: Jan 2019
Reputation: 1 Location: Banja Luka
RE: Kegging
Mali update, cisto ako jos neko bude u slicnoj situaciji...okrenuo keg naopako, spojio crijevo na ulaz za CO2 i uredno istocio skoro sve.
Find Odgovori
Лекс Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 6
Joined: Jul 2018
Reputation: 0 Location: Modriča
RE: Kegging
Pozdrav svima!

Treba mi par informacija o ispravnom pranju kegova. Sastavio sam svu opremu i ovih dana treba da dovršim i kegerator. Koristim corny kegove. Sutra bih trebao napuniti prvi keg, ali sad imam nedoumica oko pranja kegova.

Interesuje me:

1. Kojim sredstvom oprati keg i gdje se može nabaviti?

2. Kako izgleda postupak pranja sa datim sredstvom?

3. Kako očistiti onu dugačku cjevčicu za pivo? Ima li igdje da se mogu uzeti četkice adekvatne dužine i prečnika? Ili možda neko DIY rješenje?

Ako nisam u stanju to sa čišćenjem odraditi po PS-u, onda bih radije odgodio (nažalost).

P.S. Pokušao sam sa pretragom, ali bez većeg uspjeha. Nažalost nemam ni puno vremena na raspolaganju da iščitam preko 20 stranica ove teme. Ako neko zna gdje ima mjesto sa tim informacijama - super bi bio i link.

Hvala unaprijed i uzdravlje!
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Kegging
(12.10.2020, 08:58 )Лекс Wrote: Pozdrav svima!

Treba mi par informacija o ispravnom pranju kegova. Sastavio sam svu opremu i ovih dana treba da dovršim i kegerator. Koristim corny kegove. Sutra bih trebao napuniti prvi keg, ali sad imam nedoumica oko pranja kegova.

Interesuje me:

1. Kojim sredstvom oprati keg i gdje se može nabaviti?

2. Kako izgleda postupak pranja sa datim sredstvom?

3. Kako očistiti onu dugačku cjevčicu za pivo? Ima li igdje da se mogu uzeti četkice adekvatne dužine i prečnika? Ili možda neko DIY rješenje?

Ako nisam u stanju to sa čišćenjem odraditi po PS-u, onda bih radije odgodio (nažalost).

P.S. Pokušao sam sa pretragom, ali bez većeg uspjeha. Nažalost nemam ni puno vremena na raspolaganju da iščitam preko 20 stranica ove teme. Ako neko zna gdje ima mjesto sa tim informacijama - super bi bio i link.

Hvala unaprijed i uzdravlje!

Običnom vodom i spužvom za suđe, ali onom mekom stranom. Rastavi i vodom sve dijelove operi.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools