Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Counter pressure
Vuk Offline
1.010 OG, 1,95% ABV
****

Posts: 246
Joined: Jun 2013
Reputation: 1 Location: Bijeljina
Counter pressure
Imam counter pressure i nekoliko puta već pokušavam da flaširam njime, ali nisam zadovoljan. Tokom flaširanja dosta pjene izlazi, kad se slegne izgubim tu dosta pive. Ono što ostane u flaši, kad otvorim flašu uopšte ne pjeni. Ima li ko kakvih savjeta?
Find Odgovori
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
Counter pressure
Na kojoj temperaturi ti je pivo prilikom flasiranja? Trebalo bi biti sto hladnije.

Ako je hladno, provjeri sve spojeve, ako ti negdje ulazi zrak u sistem onda zbog tog pjeni.



Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
WWW Find Odgovori
Vuk Offline
1.010 OG, 1,95% ABV
****

Posts: 246
Joined: Jun 2013
Reputation: 1 Location: Bijeljina
RE: Counter pressure
Na ona dva glavna spoja idu pivo i CO2, tu je čini mi se OK. Ostaje onaj izduvni spoj. Za početak, sledeći put ću ohladiti na što niže pa probati.
Find Odgovori
mirren Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 76
Joined: Nov 2017
Reputation: 0 Location: Tuzla
RE: Counter pressure
Pozdrav, pivari. Imam jednu zamisao, pa da mi je da vidim s vama imal smisla. Kontam da malo poboljsam proces flasiranja sa counter pressure fillerom, ne bi li smanjio oksidaciju, s tim da ne flasiram već karbonizirano pivo iz kega, nego da flasiram pivo nakon dodavanja secera. Od bottling bucketa bih napravio zatvorenu posudu (ili bih koristio bure ili keg) i onda malim pritiskom izbacio pivo u flase.

Ne znam ima li ovo smisla; koliko bi to malo pritiska, odnosno CO2 koje bi potiskivalo pivo, moglo dodatno karbonizirati pivo, pa uz postojeći šećer dovesti do prekarbonizacije.
Find Odgovori
svestenik Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 309
Joined: Aug 2014
Reputation: 3 Location: Banjaluka, Bosnia and Herzegovina
RE: Counter pressure
Ne sekiraj se oko toga, za tako kratak vremenski period kontakta mozes koristiti koliki god hoces pritisak i nece biti nista.

Potrebno je znatno duze vrijeme da CO2 udje u tecnost.
Za cist potisak piva ti je dovoljno 0.2 do 0.5 bara pritiska, zavisno od unutrasnjeg precnika crijeva.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools