Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Flaked Barley
SixtySix Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 83
Joined: Jul 2013
Reputation: 0 Location: Beograd
Flaked Barley
Kako u dosta recepata nailazim na ovu stavku hteo bih da je malo bolje upoznam.

Svestan sam da je to nesladjeni jecam. U lokalnoj makrobiotickoj prodavnici imaju ovo http://www.biospajz.rs/jecmene-pahuljice.html pa me zanima da li je to to. Cisto da se ne zeznem Smile

Takodje da li se dodaje u pivo u jos neke svrhe osim postojanije pene? U kojim merama ga dodajete u pivo?
Find Odgovori
Sile Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 520
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Đakovo, Hrvatska
RE: Flaked Barley
to je to. u biti, ne bi trebalo više od 30%,a najbolje prema receptu.
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Flaked Barley
da da, to su te pahuljice. bitno je da su čiste, tj. da nemaju nikakvih dodataka. uvijek ih stavljam u apa do 6%.
Find Odgovori
SixtySix Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 83
Joined: Jul 2013
Reputation: 0 Location: Beograd
RE: Flaked Barley
Super. Hvala momci. Ova prodavnica mi je pravo otkrice jer imaju raznoraznih sranja koje mogu posluziti pivarima. razane, ovsene, psenicne i naravno jecmene pahuljice.
Find Odgovori
Sile Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 520
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Đakovo, Hrvatska
RE: Flaked Barley
pšenične su dobre za witbier, ako se ikada odlučiš za taj stil.
Find Odgovori
Sile Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 520
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Đakovo, Hrvatska
RE: Flaked Barley
može jedno pitanjce u vezi ječmenih pahuljica: meljete li ih? ako da, zašto da, ako ne, zašto ne?
Find Odgovori
illuminated Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 143
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Gelsenkirchen
RE: Flaked Barley
Ja ne. One su vec "samljevene" tj izgnjavljene tako da voda i enzimi imaju pristup skrobu tj klopi.
Find Odgovori
Sile Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 520
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Đakovo, Hrvatska
RE: Flaked Barley
Inače, da li bi ječmene pahuljice bile dobra zamjena za carapils ili dextrin malt?
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Flaked Barley
pa doprinose tijelu, ali ne na isti način kao carapils koji ima dosta dextrina, ali ne i proteina, za razliku od ječmenih pahuljica. ne bih rekao da bi dobio nešto slično carapilsu sa ječmenim pahuljicama, ali ako ga već nemaš onda je to najbolje. carapils je okusom neutralan slad, koji samo stvara više nefermentabilnih šećera, pa možeš dobiti svijetlo pivo jakog tijela, bez velike promjene okusa. sa ječmenim pahuljicama bi morao paziti jer one imaju određeni okus koji ostavljaju u pivu.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Sile Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 520
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Đakovo, Hrvatska
RE: Flaked Barley
razumijem, kvantitativno bi to bilo oko 3-4% u samom receptu, teško mi je doći do dextrin malta, a i ako naručim, neki minimalni order je 500-1000g što diže poštarinu i na 15-20 funti.

sad koliko taj postotak od 3-4% utječe sam po sebi na pivo, ne znam. ili pak onda bolje ostaviti to na miru bez ijednog i drugog.

beertools kaže slijedeće:

Carapils
Same color rating and brewing characteristics as regular Weyermann Pilsner Malt, except for enhanced foam production, head retention, and fuller body and mouthfeel.

Flaked Barley
Mash Ready Barley Flakes will lend a rich, grainy taste and will increase head retention, creaminess, and body. Can be used in amounts of up to 40% of grist total.

po samom opisu se ne razlikuju puno odnosno imaju istu svrhu služe za formiranje tijela i pjene.
Find Odgovori
Sile Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 520
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Đakovo, Hrvatska
RE: Flaked Barley
Ovako, malo sam istraživao po pitanju ovoga i došao sam do saznanja da zapravo Carapils i ječmene pahuljice nisu baš supstitut iako služe za oba cilja. Ječmene su veće proteinske vrijednosti i uz neprikosnovenu odliku da pridonose pjeni i tijelu također i ostavljaju 'grainy' okus u pivu i piva se teže bistre.
Od nekih supstituta rečeno je da se može dodati vrlo malo pšenice za sličan efekt.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools