Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Braumeister
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
Braumeister
Ovo je tema posvecena onima koji imaju Braumeister ili ih interesuje uredjaj. Procesi, recepti, unapredjenja i ostale stvari vezane za Braumeister.

1. Kuvanje duplo vecih tura sa Braumaisterom. Na ovoj temi (https://forum.braumeisters.net/viewtopic.php?f=8&t=703) je prikazana tehnika kako se u BM20 moze kuvati 40litarska tura, a u BM50 moze kuvati 80litarska tura.
U principu se rade dva ukomljavanja, i ispiranja sa 2.5 litra vode po kg jecma. Posto BM 20 ima kapacitet lonca 43litra, a BM50 oko 85, moze se kuhati duplo veca tura sa dvostrukim uzastopnim ukomljavanjem. Jedino sto se povecava vrijeme rada za jedno 2h jer se radi dodatno ukomljavanje i ispiranje (oko sat i po) i dodatno vrijeme da se to zagrije na prokuvavanje, pretpostavljam do pola sata vise.
Find Odgovori
Lenox Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 17
Joined: Jul 2015
Reputation: 0 Location: BiH
RE: Braumeister
Bome zanimljivo....valjalo bi oprobatiSmile
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Braumeister
Evo, kome treba profil BM u BrewTargetu: [Image: bFdDykl.png]
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Braumeister
(08.02.2016, 09:45 )gajba Wrote: Evo, kome treba profil BM u BrewTargetu: https://dl.dropboxusercontent.com/u/7448...target.png

Odlično Wink
WWW Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Braumeister
Evo pitanje za vas koji koristite BM. Koji mash profil odabirete u beersmithu kada kreirate recept? Za recimo APA.
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Braumeister
Niko ne pravi recepte na forumu u beersmithu za BM?

Možda mash profile BIAB 45 l?

Sent from my LG-H420 using Tapatalk
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Braumeister
Mislim da za beersmith takodje imas profil BM 50l. Negdje na cloudu ili na sajtu sam vidio.
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Braumeister
Mislim da nema u BS. Potražit ću na stranici. Zahvaljujem.

Sent from my LG-H420 using Tapatalk
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Braumeister
Pogledaj braumeister forum. Tu ima sve. Vidi ovo: https://forum.braumeisters.net/viewtopic.php?f=11&t=105
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Braumeister
Ja mislim da ovo podešavanje mash profila u BeerSmithu nema nekog smisla za BM osim čisto da postoji neki trag kako se kuhalo. Beersmith modul za mash je odrađen uz pretpostavku da se vrši "ručno" dogrijavanje odredjenih količina sladovine koja se potom vraća u baznu kako bi se postigla odredjena temperatura. Ovo kod BM-a nije potrebno, jer se mash zagrijava elektronski prema zadanim vrijednostima.

Posebno je pitanje koji mash odabrati, to je sada sve stvar sa kojim se žitaricama radi i šta se želi postići.
WWW Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Braumeister
Ja više pitam radi kreiranja recepta u BS. Zbog toga moram znati mash profil, količine vode, odnos slad/voda...kako inače da kreiram neki recept?

Sent from my LG-H420 using Tapatalk

@gajba dobar je ovaj link. Upratio sam ga. Neka se i kod nas nađe diskusija o ovome Big Grin

Sent from my LG-H420 using Tapatalk
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Braumeister
(10.02.2016, 04:08 )mange_tout! Wrote: Ja više pitam radi kreiranja recepta u BS. Zbog toga moram znati mash profil, količine vode, odnos slad/voda...kako inače da kreiram neki recept?

Sent from my LG-H420 using Tapatalk

@gajba dobar je ovaj link. Upratio sam ga. Neka se i kod nas nađe diskusija o ovome Big Grin

Sent from my LG-H420 using Tapatalk

Ovo što je Gajba poslao je jedan profil opreme. Za početnu količinu vode od 60L dobije se 45L gotovor piva. Ja sam planirao da sljedeću turu idem sa tim profilom, vodom od 60L.

Evo slika profila opreme:

   
WWW Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools