Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Rizomi
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
Rizomi
Imamo dobru šnjuru za rizome hmelja iz amerike. U ponudi su:

-Magnum
-Chinook
-Northern Brewer
-Cascade
-Mt.Hood
-Williamette
-Columbus
-Sterling
-Centennial
-Nugget
-Gallena


Cijena je 10$ (15KM) po komadu sa svim uključenim troškovima i uslugom. Novac skupljamo unaprijed. Prva tura narudzbi do 15.02. a druga tura (ako bude interesenata) do 01.03. Prilika je odlična jer je vrlo teško ili skoro nemoguće da će vam poslati rizome, a i ako vam pošalju carina ovdje s takvim stvarima redovno pravi probleme i ne daju da uđe u zemlju bez svih analiza.

beer
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Svarrogh Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 476
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Vukovar, Croatia
RE: Rizomi
Imajte na umu da cascade koji ste kupili iz USA i onaj koji mislite uzgojiti u dvoristu su dva razlicita hmelja. Nazalost!
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Rizomi
pa vjerujem da jesu radi zemlje, klime i svega ostalog. ipak, ima ljudi kojima je zadovoljstvo sami da imaju svoj hmelj... pa eto ako ima neko ko bi htio neka se javi.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Svarrogh Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 476
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Vukovar, Croatia
RE: Rizomi
Slazem se. Nema nista bolje nego ubrati ono sto ste si sami posadili!I jos pri tome smotati ovaj napraviti pivo od toga Big Grin Big Grin
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Rizomi
(27.01.2014, 09:08 )Svarrogh Wrote: Imajte na umu da cascade koji ste kupili iz USA i onaj koji mislite uzgojiti u dvoristu su dva razlicita hmelja. Nazalost!

je li makar slična aroma?
Find Odgovori
djulba Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 325
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Tuzla
RE: Rizomi
ja sam definitivno zainteresovan. do 10.02 ću odlučiti koje ću kupiti. Samo me zanima šta si mi ono jednom pričao da ima i muški i ženski rizom. da li moram uzeti i jedan i drugi pa da se oni praše Big Grin ili ću dobiti neki već oprašen Big GrinBig Grin
Takođe javi račun na koji ću izvršiti uplatu. poz Zivjeli
Find Odgovori
Pivdzija Offline
1.090 OG, 8,95% ABV
*****

Posts: 1,210
Joined: Jul 2013
Reputation: 3 Location: Mostar
RE: Rizomi
jedno glupo pitanje: rizome bi trebalo što prije posaditi kada dođu jelda? pitam pošto sam zainteresiran za to, međutim trenutno sam u procesu traženja stana/kuće sa svojom boljom polovicom, pa bi mi glupo bilo zasaditi ovdje kod staraca to, a za mjesec dana skupiti prnje i otići, pa da mi to propada bezveze...
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Rizomi
Pa u saksiju slobodno, samo da se prime, a onda mozes kad god hoces poslije saditi. Naravno, trebali bi se posaditi najkasnije oko 15.03....
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Rizomi
@Pivdzija

eto možemo se dogovoriti da uzmemo različite, pa da se kasnije mijenjamo. ja mislim da je sa hmeljem isto kao i sa ostalim biljkama. više im paše jesenjska sadnja da se mogu fino prilagoditi. mi smo već sa tim zakasnili, pa ćemo ih zasaditi u proljetnoj sadnji.

a valjalo bi i da se svi ostali dogovorimo na ovakav način. kasnije se možemo mijenjati. valjda će se svima primiti.
Find Odgovori
Pivdzija Offline
1.090 OG, 8,95% ABV
*****

Posts: 1,210
Joined: Jul 2013
Reputation: 3 Location: Mostar
RE: Rizomi
kažem ti ja, ja bi to rado uzeo, ali ja se mogu u novi prostor odseliti sutra, a mogu tek dogodine. ovisno o tome kada nađemo odgovarajući dom.

jel moguće presađivanje hmelja? Big Grin
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Rizomi
(29.01.2014, 11:35 )Pivdzija Wrote: kažem ti ja, ja bi to rado uzeo, ali ja se mogu u novi prostor odseliti sutra, a mogu tek dogodine. ovisno o tome kada nađemo odgovarajući dom.

jel moguće presađivanje hmelja? Big Grin

u saksiju pivdžija, vidiš šta ti mušica govori. pa kamo god išao i hmelj će sa tobom Big Grin
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Rizomi
Moze u saksiju samo da se primi, a onda mora ici vani. Mora mu se napraviti 8-10 metara dug štrik po kojem će rasti. Šišarke koje se beru sa samoga vrha su najbolje. Sto vise raste u visinu to bolje. Rizomi se mogu cuvati jako dugo i u frizideru, umotani u novinu i cijelo vrijeme ih se mora drzati vlazne.

Ko prvi zasadi, od mene dobije knjigu 'Hmelj' Jana Kišgecog Smile
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools