Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Braumeister
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Braumeister
BM50l stvara previse stvara pare da se koristi u stanu. Zatim ide kolicina 10kg jecma koje trebas pocistiti. Teze je u stanu cekrk napraviti. Ja da sam na tvom mjestu uzeo bih GF 20l ako bi u stanu radio. Ako bi negdje u vecem prostoru onda BM 50l.
Ako ces BM 50l, treba ti frizider da moze da primi bure od 60litara. 10l headspace-a je malo.
Find Odgovori
svestenik Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 309
Joined: Aug 2014
Reputation: 3 Location: Banjaluka, Bosnia and Herzegovina
RE: Braumeister
To su vec konkretniji podaci Smile. Hvala na dijeljenju iskustva. Znaci da bi morao na balkon da izbacim kompletnu masineriju i da tamo radim kuhanje. Sreca pa nema niko iznad mene.

Mislim da frizider moze primiti 60L bure ako bi izbacio policu na kojoj mi sad stoji fermentor, jer je ona odignuta od poda frizidera nekih 15-20 cm.

Moram naci bure od 60L pa premjeriti. Ili raditi od inox-a na mjeru.
Find Odgovori
Trigger Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 102
Joined: Apr 2015
Reputation: 0 Location: Bosna
RE: Braumeister
Iz iskustva:kuhao samo na balkonu na onomBM u 50l sa druzenja .Nema sanse za kuhanje u zatvorenom stanu.
I ja mislim da je GF bolje rjesenje za stan od BM a.
Alright Dave?
Find Odgovori
svestenik Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 309
Joined: Aug 2014
Reputation: 3 Location: Banjaluka, Bosnia and Herzegovina
RE: Braumeister
Ma ok za GF, nego malo mi je 20-tak litara Smile. Rijetko imam vremena za kuhanje, pa mi kolicina igra ulogu. Zato bi i isao na 50L. A ne prave GF od 50L.
Find Odgovori
Trigger Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 102
Joined: Apr 2015
Reputation: 0 Location: Bosna
RE: Braumeister
Onda cirka 2500€ u djep i u sopingWink)
Alright Dave?
Find Odgovori
svestenik Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 309
Joined: Aug 2014
Reputation: 3 Location: Banjaluka, Bosnia and Herzegovina
RE: Braumeister
Ili to ili da pauziram sa pravljenjem piva jedno 6 mjeseci, dok ne napravim sistem ko Danny.
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Braumeister
(04.03.2016, 12:36 )svestenik Wrote: Ili to ili da pauziram sa pravljenjem piva jedno 6 mjeseci, dok ne napravim sistem ko Danny.

Tako sam i ja radio, znači nisam kuhao oko 6 mjeseci. Pazi, meni je trebalo toliko vremena jer sam morao apsolutno sve istražiti, pronaći, provjeriti i šta sve ne. Ko ima spremnih 1500KM, i krene odmah sa narudžbom svega može sklopiti sistem za nekih 30-40 dana.
WWW Find Odgovori
marinho991 Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 2
Joined: Mar 2018
Reputation: 0 Location: Drivenik, Crikvenica
RE: Braumeister
Pozdrav svima ! Evo da malo osvježim temu i da vidim dal još uvijek kuhate s Braumeisterom ? Ja i susjed smo nabavili BM od 50 L i evo baš neki dan skuhali prvu turu koja je sad na fermentaciji. Zanima me kakva su iskustva vas koji već duže vrijeme kuhate, dal imate kakve savjete, koje pive kuhate i ostalo ? Također me zanima da li prilagođavate vodu ili ?

beer-chugger
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools